FAQ - Často kladené otázky

Čo obsahuje tejpovacia páska?

Je vyrobená z bavlny a má na sebe lepidlo. Tejpovacia páska je bez prísad a umelých (nebodaj zdraviu škodlivých) látok akéhokoľvek druhu.

 

Je rozdiel vo funkčnosti rôznych farebných tejpov? Líši sa modrý od ružového?

Nie. Farby sú naozaj len image-ovou záležitosťou a na spestrenie samotného tejpovania. Tejpovacia páska sa vyrába v rovnakých špecifikáciách pre všetky farby v rámci jednotlivých druhov tejpov (jednej značky tejpu). Samotné značky sa od seba líšia farebnými, ale aj funkčnými vlastnosťami (pružnosť, % bavlny, predsekanie, šírka, atď).

faq1

Ako dlho môžem nosiť tejpovaciu pásku?

Tejpovacia páska vydrží zvyčajne až týždeň, keď sa aplikuje správne. Doba, po ktorú vydrží, závisí aj na tom, ktorá časť tela je tejpovaná a podmienky prostredia, ako je napríklad vlhkosť. Odporúčame odstrániť pásku po 7 dňoch, aby koža mohla  opäť dýchať pred ďalším otejpovaním.

Môžem použiť tejpovaciu pásku do vody?

Áno. Tejpovacie pásky sú určené na nosenie aj vo vode (sú vodeodolné) a aj v prípade potenia počas športovej aktivity, zároveň sa ich funkčnosť neznižuje (ani sa neodlepujú pri správnej aplikácii).

Je tejp na jedno použitie alebo ho môžem opätovne použiť viackrát?

Tejpovacia páska je len na jedno použitie. Jeden päť metrový dlhý tejp vydrží asi na 8-10 aplikácií (približne 20cm pásy a v priemere 3 pasy na jedno tejpovacie miesto).

Funguje kinezio tejping alebo je to len placebo efekt pre vytiahnutie € z mojej peňaženky?

Použitie tejpovania k prevencii a liečbe zranení je prax, ktorá môže byť nájdenia už v čase slávneho  Hippokratesa v starovekom Grécku. V posledných 40 rokoch tejpovacej páske rástla popularita vďaka lekárskym a zdravotníckym pracovníkov po celom svete. Tejpovacie pásky pomáhajú  pacientom sa liečiť zo zranení a slúžia aj na ich prevenciu.

Ako aplikovať tejpovaciu pásku?

Použitie pásky je jednoduché. Stačí prejsť na na našu stránku s inštruktážnymi videami (v sekcii poradňa), ktoré vám ukážu, ako sa otejpovať takmer pri každom druhu zranenia / bolesti.

faq2

Čo keď som sa otejpoval nesprávne?

Na rozdiel od liekov a iných športových medicínskych výrobkov, je nepravdepodobné, že si ublížite ak použijete tejpovaciu pásku nesprávne. Nesprávna aplikácia tejpovacej pásky obmedzí len jej účinnosť. Výhodou tiež je, že tejpovacia páska sa dá ľahko odstrániť, ak jej aplikácia nie je správna.

Videá na Vašej stránke ukazujú tejpovanie s viacerými farebnými variáciami? Potrebujem obe farby na tejpovanie?

Nie. Vo videách je znázornená viac ako jedna farba, aby bolo lepšie vidieť, aké existujú tejpovacie pásky a zvýrazňuje sa tým inštruktážne tejpovanie. Jeden tejp vydrží asi na 8-10 aplikácií (približne 20cm pásy a v priemere 3 pasy na jedno tejpovacie miesto).

Musím sa pred tejpovaním oholiť?

Nie, nemusíte. Avšak, ak máte prebytočné ochlpenie na mieste tejpovania budete musieť ochlpenie skrátiť aspoň čiastočne. V našej ponuke máme na podporu „prilepenia“ tejpovacej pásky na pokožku spreje s dodatočným lepidlom.