Čo je kineziologická páska

Kineziologická páska je elastická športová a fitnes páska určená pre svaly, väzivá a šľachy pre úľavu od bolesti a podporu pred zraneniami.

Prvýkrát bola použitá chiropraktikmi v Japonsku, dnes sa kineziológické pásky používajú prakticky po celom svete na liečbu poranení a zlepšenia športového výkonu.

Použitie kineziologickej pásky je veľmi často spájané len s atlétmi, avšak lekári ju používajú na zmiernenie širokej škály ochorení, nielen športových úrazov.

Pre koho je kineziologická páska určená?

Kineziologické pásky sú určené takmer pre každého a nie je to len módny výstrelok, ale naozaj vidieť aj čoraz viac rekreačných športovcov s rôznymi páskami, farbami, či vzormi.

Využívajú sa tiež v oblasti fyzioterapie, neurológie a ortopédie. Pásky využívajú aj rodičia telesne postihnutých detí, pre ich zlepšenie pohyblivosti a lepšie držanie tela.

Tiež sa používajú ako doplnok pri masáži a vynikajúco funguje pri bolestiach trapézových svalov, krčnej chrbtice, driekovej oblasti, ale aj pri dolných a horných končatinách.

kinesiotape

Čo dokáže a ako funguje kineziologická páska?

kinesio-tape-2

Správne aplikované a kvalitné kineziologické pásky majú schopnosť uvoľniť a posilniť oslabené tkanivo, znížiť zápal a opuch, stimulovať krvný obeh, napomáhať správnej funkcii lymfatického systému, poskytovať oporu kĺbom, urýchlovať hojenie a zmierňovať svalovú horúčku.

Princíp fungovania je veľmi jednoduchý. Páska nadvihuje pokožku a tento stav zlepšuje prietok krvi v postihnutom, respektíve bolestivom mieste a tým umožňuje lepšie a rýchlejšie fungovanie lymfatického systému.

Pásky sú k dispozícii v rozličných farbách ale ich funkciu neovplyvňujú – ide len o „image“.

Poradňa